مقاله تغییر و بهبود سازمان مقاله تغییر و بهبود سازمان

دسته : پژوهش

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 35 KB

تعداد صفحات : 34

بازدیدها : 201

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

مقاله تغییر و بهبود سازمان

مقاله تغییر و بهبود سازمان

مقاله تغییر و بهبود سازمان

فهرست:

مدیریت تغییر و بهبود سازمان 

معنی و مفهوم بهبود سازمان

اهداف برنامه­ های بهبود سازمان

سرعت بخشی به برنامه های بهبود سازمان

توضیحاتی پیرامون برنامة بهبود و تغییر سازمان

============================

مدیریت تغییر و بهبود سازمان 

مدیران امروزی در محیطی پرابهام، پویا و متحول كار می­كنند. یكی از بارزترین خصوصیات عصر حاضر، تغییرات و تحولات شگرف و مداوم در طرز تفكر، ایدئولوژی، ارزش­های اجتماعی، روش­های انجام كار و بسیاری از پدیده‌های دیگر زندگی است. علوم مختلف در چند دهه اخیر بیش از هر دوران دیگر در طول تاریخ بشر، پیشرفت كرده است. فناوری به‏طورمداوم و باشتابی بی­مانند در حال تحول و پیشرفت است و ارتباطات جدید، امكان هرگونه تماس را از هر نقطه جهان به نقطه دیگر در كوتاه­ترین مدت و با كمترین هزینه میسر ساخته است. در دنیای كنونی، بر اثر پیشرفت فناوری، طبیعت و محتوای كار به گونه­ای تغییر كرده است كه نه تنها كالا و خدمتی كه قبلا توسط نیروی انسانی تولید می­شد امروزه توسط دستگاه، تولید می­شود، بلكه عمل تصمیم­گیری كه تاكنون توسط انسان انجام می‌شده است، درحال حاضرتا حد زیادی توسط دستگاه انجام می­شود. استفاده از انواع رایانه‌های پیشرفته و نیروی كار رایانه­ای در سازمان­ها و محیط­های كار، نمونه­هایی از اینگونه تغییرات به شمار می­آیند. آثاری كه دستگاه­های پردازش الكترونیكی و نیروی كار رایانه­ای در عملكرد سازمان­ها و زندگی بشر امروز و آینده خواهند گذاشت، به تنهایی آنچنان زیاد و عظیم است كه برخی از نویسندگان بزرگ در تاریخ تمدن انسان را بعد از انقلاب كشاورزی و انقلاب صنعتی،" انقلاب الكترونیكی" خوانده­ اند.

...

1 - مفهوم‌ بهبود سازمان‌

‌ ‌واژه‌ بهبود سازمان‌ بر یك‌ نوع‌ تجدیدنظر اصولی‌ در آموزش‌ و پرورش‌ توجه‌ دارد؛ تجدیدنظری‌ كه‌ بر نظامهای‌ ارزشی، اعتقادات‌ و طرزتفكر موجود در داخل‌ سازمان‌ به‌گونه‌ای‌ اثر گذارد كه‌ سازمان‌ را قادر سازند تا خود را با سرعت‌ فزاینده‌ تغییر، بهتر منطبق‌ و هماهنگ‌ سازد. این‌ واژه‌ به‌ بهبود و پرورش‌ تواناییهای‌ یك‌ سازمان‌ توجه‌ دارد تا حدی‌ كه‌ سازمان‌ بتواند به‌ سطح‌ مطلوبی‌ از عملكرد و ایفای‌ نقش‌ برسد و این‌ سطح‌ را حفظ‌ كند. بهبود سازمان‌ یك‌ جریان‌ مداوم‌ مشكل‌گشایی‌ است‌ و انجام‌ آن‌ مستلزم‌ همكاری‌ اعضای‌ سازمان‌ و كارشناسان‌ علوم‌ رفتاری‌ است. از دید بهبود سازمان‌ حتی‌ سازمانهایی‌ كه‌ در حال‌ حاضر در سطح‌ رضایت‌بخش‌ عمل‌ می‌كنند، جایی‌ برای‌ بهبود و پیشرفت‌ بیشتر دارند.

‌ ‌بهبود سازمان‌ یعنی‌ تحول‌ و دگرگونی‌ در طرز تفكر و رفتار گروه‌ها و سازمانها نسبت‌ به‌ كارهایی‌ كه‌ انجام‌ می‌دهند، جایی‌ كه‌ در آن‌ كار می‌كنند و محیط‌ پویایی‌ كه‌ با آن‌ روبه‌رو هستند. شالوده‌ بهبود سازمان‌ اصولاً‌ براساس‌ علوم‌ رفتاری‌ كاربردی‌ بنیان‌ نهاده‌ شده‌ است‌ و چنین‌ فرض‌ می‌شود كه‌ انسان‌ قادر و علاقه‌مند به‌ یادگیری‌ و رشد است‌ و می‌خواهد كه‌ كار برایش‌ معنی‌ و مفهوم‌ داشته‌ باشد و ناسازگاری‌ و تضاد بین‌ نیازهای‌ افراد و گروهها و سازمانها امری‌ است‌ طبیعی‌ و اجتناب‌ناپذیر. در بهبود سازمان‌ سعی‌ می‌شود كه‌ با بهره‌گیری‌ از فنون‌ مشكل‌گشایی، رقابتهای‌ ناسالم‌ و ناسازگاری‌ و برخورد بین‌ افراد و گروهها و سازمانها از بین‌ برود و فضایی‌ آكنده‌ از تفاهم، اعتماد و همكاری‌ جایگزین‌ آن‌ گردد. به‌عبارت‌ دیگر، در بهبود سازمان‌ سعی‌ می‌شود كه‌ برای‌ حل‌ مسائل‌ و مشكلات‌ كار، از حداكثر توانائیهای‌ كاركنان‌ و منابع‌ سازمان‌ استفاده‌ به‌عمل‌ آید.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

پروژه طراحی سایت مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی خراسان

پروژه طراحی وساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه ی MMC

مقاله سیستم های نمایش اعداد در سیستم های كد گذاری

پایان نامه و پروژه ارشد تبرید خورشیدی

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام